Hogy kell megoldani az ilyen, vagy ehhez hasonló koordináta-geometria feladatokat?


[link]

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2015. márc. 28. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A kör általálnos egyenlete ugyebár


(x-u)^2 + (y-v)^2 = r^2


ahol is a középpont koordinátái (u;v) a sugara pedig r.


No ilyen alakra rendezd át a te egyenletedet.

2015. márc. 28. 13:02
 2/3 anonim válasza:

A kör egyenlete: (x-u)^2+(y-v)^2=r^2

A kör középpontja: (u;v)

vagy (x-0)^+(y+1)^2=2^2

vagyis a kör középpontja: (0;-1) és r=2

2015. márc. 28. 13:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. márc. 30. 17:14