8(2-3x)-11=7(3x-2)+102010. máj. 4. 15:34
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. máj. 4. 15:42
3/3 anonim válasza:
8(2-3x)-11=7(3x-2)+10
16-24x-11 = 21x-14+10 // felbontod a zárójeleket
5-24x = 21x-4 // összevonsz
9 = 45x // rendezel
x = 0,2 // örvendezel
*Xavios*