SÜRGŐS! Segít valaki megoldani ezt az egyenletet? {lent}

8(2-3x)-11=7(3x-2)+10
2010. máj. 4. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

5-24x=21x-4

x=1/5

2010. máj. 4. 15:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. máj. 4. 15:42
 3/3 anonim válasza:

8(2-3x)-11=7(3x-2)+10


16-24x-11 = 21x-14+10 // felbontod a zárójeleket


5-24x = 21x-4 // összevonsz


9 = 45x // rendezel


x = 0,2 // örvendezel


*Xavios*

2010. máj. 4. 15:51