A kémiai egyenletnél hogy kell az atomok számát kiegyenlíteni?2011. máj. 12. 16:04
1/3 anonim válasza:
Úgy hogy mindegyik atomból (betűből) ugyan annyi anyagmennyiségű (darab=együttható) legyen mindkét oldalon. Mondjuk itt egy egyszerű példa: N2 + 3 H2 = 2 NH3
Így teljesül, hogy mind2 oldalon (kiindulási és keletkezett anyagok) megegyező mennyiségben szerepelnek. Ha valamit nem értessz konkrétan, írd le, szívesen elmagyarázom !
2/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget írok egy példát ami a házi volt. de sajnos holnap dogát írunk és ezért kéne hogy értsem.:// példa: 3 mol ammónia előállításához szükséges hidrogént vízből fejlesztettük. Hány gramm víz felbontásával kaptuk a szükséges hidrogént?
2011. máj. 12. 18:31
3/3 anonim válasza:
N2 + 3*H2 → 2*NH3
Itt látjuk, hogy 2 mól NH3-hoz kell 3*H2 (3 mól H2), 3 mólhoz kell: 3/2 = 1,5-szer több, vagyis: 3*1,5 = 4,5 mól H2.
A 4,5 mól H2 az 4,5 mól vízben van meg, mert a víz képlete: H2O, vagyis 1 mól vízből 1 mól H2 nyerhető:
2*H2O → 2*H2 + O2
A víz móltömege: 1 + 1+ 16 = 18 g/mol,
4,5 mól víz tömege: 4,5*18 = 81 g