Kémiai egyenletet elmagyarázná valaki? (bőv. Lent)

A kémiai egyenletnél hogy kell az atomok számát kiegyenlíteni?
2011. máj. 12. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy hogy mindegyik atomból (betűből) ugyan annyi anyagmennyiségű (darab=együttható) legyen mindkét oldalon. Mondjuk itt egy egyszerű példa: N2 + 3 H2 = 2 NH3

Így teljesül, hogy mind2 oldalon (kiindulási és keletkezett anyagok) megegyező mennyiségben szerepelnek. Ha valamit nem értessz konkrétan, írd le, szívesen elmagyarázom !

2011. máj. 12. 17:11
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget írok egy példát ami a házi volt. de sajnos holnap dogát írunk és ezért kéne hogy értsem.:// példa: 3 mol ammónia előállításához szükséges hidrogént vízből fejlesztettük. Hány gramm víz felbontásával kaptuk a szükséges hidrogént?
2011. máj. 12. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

N2 + 3*H2 → 2*NH3


Itt látjuk, hogy 2 mól NH3-hoz kell 3*H2 (3 mól H2), 3 mólhoz kell: 3/2 = 1,5-szer több, vagyis: 3*1,5 = 4,5 mól H2.

A 4,5 mól H2 az 4,5 mól vízben van meg, mert a víz képlete: H2O, vagyis 1 mól vízből 1 mól H2 nyerhető:


2*H2O → 2*H2 + O2


A víz móltömege: 1 + 1+ 16 = 18 g/mol,

4,5 mól víz tömege: 4,5*18 = 81 g

2011. máj. 12. 22:44