Segítemél a matematika leckében?


8.adikos fiú vagyok,de egyáltalán nem értem ezeket :/


B: 3/4x - 2/5 + (2/3x + 0,6) - (7/12x - 0,3 )=5/8


C: (0,4x - 2) - (1,5x + 1) - (-4x - 0,8)=3,6


D: 2 1/2x - 1 1/3 - (3 1/4 - 1/3x) + (-x-1)=8 5/8


Köszi :)


2010. máj. 4. 12:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja a D: kettő egész egy ketted x - egy egész egyharmad - ( három egész egynegyed - egyharmad x) + (x-1)= nyolc egész ötnyolcad
2010. máj. 4. 12:02
 2/3 anonim ***** válasza:

B: 3/4x-2/5+2/3x+0,6-7/12x-0,3=5/8

Az x-es tagokat közös nevezőre hozod, és összevonod, ami 10/12x lesz, és a sima tagokat is összevonod, így 10/12x-0,1=5/8.

Ezeket is közös nevezőre hozod-> 20/24x-0,1=15/24

Ezt elosztod: x-0,1=1

x=1,1


C: 0,4x-2-1,5x-1+4x+0,8=3,6 Ezt összevonod--->

2,9x-2,2=3,6

2,9x=5,8

x=2


EHHEZ ÁT KELL ÍRNOD AZ EGÉSZET SIMA TÖRTBE.

Így néz ki:

5/2x-4/3-13/4+1/3x-x-1=69/8 Megint közös nevezőre kell hozni a megfelelő, összevonandó tagokat.

11/6x-67/12=69/8 itt is közös nevező.

11/6x=341/24

x=7,75


Az eredmények megvannak, remélem segítettem, gyakorolgasd!

2010. máj. 4. 12:27
 3/3 A kérdező kommentje:

hmm nagyon szépen köszönöm :)

Csak sajnos a törtek se nagyon mennek,hogy közös nevező stb :/

2010. máj. 4. 12:35