Egy kornek meg van adva a kerulete 289 (cm). Hogyan tudom kiszamolni a sugarat es a teruletet?

2017. jan. 3. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Ismered a kör kerület képletét.

Azt átrendezed úgy, hogy az ismeretlen a sugár, utána kiszámolod.

2017. jan. 3. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

K=2*r*pi


2*r*pi=289 ezt rendezed és megkapod a sugarat.


T=r*r*pi

2017. jan. 3. 22:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 4. 06:24
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Édes Istenem!Te kiscsoportos ovodás vagy ?Nyilván mert ezt már a középsősők is tudják!
2017. jan. 4. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Nyugi!

Most már ő is tudja...

és remélhetőleg a következő, hasonló kérdésnél már gondolkodni is fog.

2017. jan. 4. 11:01