Lovas94 kérdése:

Határérték számítás. Hogy jön ki a következő határérték?


Nem akarom leírni, inkább képként linkelem:

[link]


A pirossal bekeretezett rész, számláló és nevező átalakítása érdekelne, hogy miért lesz belőle az ami.

Az azonosságokkal tisztában vagyok, legalább is azt hiszem :D és ha jól látom, azt használja ki:

lim(x->∞) (sin(a*x))/(a*x) = 1, amit tök jó, de itt ezt miért lehet alkalmazni? Számomra ez "illegális" átalakításnak tűnik itt. Köszi előre a választ.



2016. dec. 24. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Számlálóban használt azzonosság:

sin^2 x=(1-cos(2x))/2 => 2sin(x/2)=1-cos(x)


Nevezőben:

cos(x)-cos(y)=-2sin((x+y)/2)sin((x-y)/2)


Ezekkel átírod és utánna algebrai bűvészkedés jön, hogy olyan alakban legyen aminek már tudod a határértékét.

2016. dec. 24. 20:52