Sényi József kérdése:

Adott egy derékszögü háromszög, melynek területe 630 cm2, átfogója 53 cm. Kérdés: milyen hosszú a két befogó?

2016. dec. 21. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétismeretlenes egyenletrendszerrel; legyen az egyik befogó hossza x, a másiké y, ekkor


Pitagorasz-tételből: x^2+y^2=53^2

Területképletből: (x*y)/2=630


Ezt egyszerűen meg lehet oldani például úgy, hogy a második egyenletből kifejezzük y-t: y=1260/x, ezt beírjuk az első egyenletbe, abból egyenletrendezés után kapuk egy negyedfokú egyenletet, ami másodfokúra visszavezethető.

2016. dec. 21. 12:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaja, ahogy az első írja, és abból kijön, hogy 28 és 45.

De számold ki, hogy jól számoltam-e!

2016. dec. 21. 13:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. dec. 21. 13:11
 4/5 VMS válasza:

Nem kell ide még (látszólagos) negyedfokú se, csak azt kell tudni, hogy


(a+b)^2=a^2+b^2+2ab


A fenti teljes négyzetben a^2+b^2=c^2, 2ab pedig a háromszög területének a négyszerese (A=ab/2), az az


a+b=sqrt(c^2+4A)=73


Ebben mondjuk b-t 2A/a-val kifejezve a-ra egy sima másodfokút kapunk.

2016. dec. 27. 04:35
 5/5 anonim válasza:

T(derékszögű 3szog)= befogo x befogo:2


Vagy


T= egy oldal x hozzátartozó magasság:2


Ez segít?

2018. máj. 24. 14:48