Van egy csomó feladat, elkezdtem őket megoldani, de nem biztos, hogy jók.
Pl. 5*négyzetgyök(x) -6*köbgyök(x) osztva x^2
ennek mi a megoldása/hogy kell megoldani?
2016. dec. 17. 18:25
1/3 anonim válasza:
egyszerűen csak fel kell használni a deriválási szabályokat
(5*1/2)*x^(-1/2) -( [6*1/3*x^-2/3 * x^2] - [6*köbgyök(x) *2x] ) / (x^2)^2
2/3 anonim válasza:
Le tudod ellenőrizni a számításaid a wolframalphaval.
3/3 tatyesz válasza:
(5√x-6³√x)/x²=5x^(1/2)/x² - 6x^(1/3)/x² = 5x^(-3/2) - 6x^(-5/3)
(5x^(-3/2) - 6x^(-5/3))'=-15/2x^(-5/2) + 10x^(-8/3)