Hogyan kell megoldani ezt a deriválást?


Van egy csomó feladat, elkezdtem őket megoldani, de nem biztos, hogy jók.

Pl. 5*négyzetgyök(x) -6*köbgyök(x) osztva x^2

ennek mi a megoldása/hogy kell megoldani?



2016. dec. 17. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

egyszerűen csak fel kell használni a deriválási szabályokat

(5*1/2)*x^(-1/2) -( [6*1/3*x^-2/3 * x^2] - [6*köbgyök(x) *2x] ) / (x^2)^2

2016. dec. 17. 19:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Le tudod ellenőrizni a számításaid a wolframalphaval.
2016. dec. 18. 07:16
 3/3 tatyesz ***** válasza:

(5√x-6³√x)/x²=5x^(1/2)/x² - 6x^(1/3)/x² = 5x^(-3/2) - 6x^(-5/3)


(5x^(-3/2) - 6x^(-5/3))'=-15/2x^(-5/2) + 10x^(-8/3)

2016. dec. 18. 10:00