Mi a megoldás? Fizika feladat

1.Mekkora az úszómedence alján a nyomás, ha 1,5 m magasan áll benne a víz?A medence méretei:hosszúság=25m szélesség=12m magasság=2m 2.Mekkora erővel tarthatunk víz alatt egy 1dm3(1 köbdeciméter) térfogatú vasdarabot?A vas sűrűsége:7800 kg/m3 (köbméter)
2010. máj. 2. 13:21
 1/3 anonim válasza:

1. A nyomás: (ró)gh=1000*10*1,5=15000 Pa.

2. F=mg-(ró)Vg=78-10=68 N.

2010. máj. 2. 22:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítésképpen a tökéletes válaszhoz: a nyomás nem függ a medence (sem egyéb más edény) alakjától, csak a víz(folyadék)oszlop magasságától. p=ró*g*h

Illetve: 1 dm3 térfogatú test kb. 10 N súlyú vizet szorít ki, azaz ennyi a felhajtóerő.

2010. máj. 2. 23:15
 3/3 A kérdező kommentje:
kössz hogy küldtétek de már megírtuk és ki is kaptuk XD
2010. máj. 11. 21:59