Hogy lehet megoldani ezt a fizika feladatot?

A 2 kg tömegű kiskocsi vízszintes síkon súrlódás nélkül mozoghat. A kocsira 0,5 kg tömegű hasábot helyeztünk, és a hasábot 15 N vízszintes irányú erővel húzzuk. (A hasáb a kocsin megcsúszik) Mekkora a kocsi gyorsulása, ha közöttük a csúszó súrlódási együttható 0,15?
2016. dec. 12. 03:23
 1/2 anonim ***** válasza:

m1 = 0.5kg

m2 = 2kg

F = 15N

----------

F = m*a

F - Fs = m1*a1

F - mű*m1*g = m1*a1

a1 = (F - mű*m1*g)/m1, ezt ki tudod már számolni, ez lesz a hasáb gyorsulása.


A kocsit csak a súrlódó erő érinti:

F = m*a

-Fs = m2*a2

-mű*m1*g = m2*a2 (Itt fontos megjegyezni, hogy a súrlódási erő még mindig a hasáb tömegéből származik, tehát bal oldalra m1-et kell behelyettesíteni.)

a2 = (-mű*m1*g)/m2

Behelyettesíted, kiszámolod, kész. (Megj.: a negatív jel azt jelenti, hogy a kocsi hátrafelé fog megindulni)

2016. dec. 12. 11:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, örök hálám :)
2016. dec. 13. 15:20