Hogy kell megoldani ezt a fizika feladatot?


A segítségetekre lenne szükségem ebben a feladatban. Fontos lenne!


Van nálunk 2 labda. Függőleges hajítással egymás után feldobjuk őket. Mindkettőt ugyanolyan kezdősebességgel dobjuk fel. És h max felénél találkoznak (mi közbe az egyik leesik a max magasság felénél van mikor a másik felfele úton van a felénél) A kérdés mekkora a kezdősebesség?


Remélem tudtok ebben segíteni, mert nem tudom megoldani. Előre is köszönöm a segítséget.



2016. nov. 9. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

tetszőleges 'v' sebességgel... ugyanis ha mindkettő dobás esetén megegyezik a sebesség, akkor mindkettő labda ugyanannyi utat tesz meg és ugyanannyi ideig van a levegőben... a kérdés inkább az lehetne, hogy mennyi idő teljen el a két dobás között... pontosan akkor kell feldobni a második labdát amikor az első elérte a max magasságot... akkor fognak találkozni a táv felénél... az az idő pedig a következő:


t = v / g

2016. nov. 9. 23:25
 2/5 anonim ***** válasza:

mármint a


t = v / g


a két dobás között eltelt idő, ha félreérthető lettem volna...

2016. nov. 9. 23:30
 3/5 anonim ***** válasza:

konkrét példa:


ha


v = 10m/s


kezdősebességgel dobjuk fel a labdákat akkor


t = 1s


időnek kell eltelnie a két dobás között

2016. nov. 9. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:

az eltelt idő rossz, amit írtam...


s/2 = 1/2 * g * t^2


innen


t = sqrt(s/g)


tehát ha a kezdősebesség 5m/s, akkor az idő 1s, a táv 5m. És akkor az idő sqrt(1/2) = 0,707s. Tehát a maximális magasságból lefelé induló labda 0,707s után éri el a táv felét. A felfelé induló labda pedig 0,293s után éri el a táv felét.

2016. nov. 10. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:
*ha a kezdősebesség 10m/s
2016. nov. 10. 10:13