Az 1 m hosszúságú,függőleges helyzetű,alsó végén zárt üvegcső ismeretlen L1 hosszúságú levegőazlopot tartalmaz,melyet h hosszúságú higanydugó választ el a környezettől.Ha felfordítjuk az üvegcsövet,h nyitott vége alulra kerüljön,a higany fele kiömlik.Mennyi az L1 hossza ha a légköri nyomás 750 torr?



Hogyan értelmezzem ezt a feladatot és hogyan kéne megoldanom..segítség...



2016. okt. 30. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Két ismeretlen van benne: L1 és h, ehhez van egy egyenleted. (p1*V1 = p2*V2), ez eddig kevés. De V2-re van egy másik egyenleted is: 1-h/2 (szorzva persze a keresztmetszet, de azzal mindenütt egyszerűsítettél.
2016. okt. 30. 11:36
 2/4 A kérdező kommentje:
kicsit részletesebben?
2016. okt. 30. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben látom, hogy még ez sem elég, de valószínűleg paraméteres megoldást várnak el. Azaz L1-re egy olyan képletet kell kihozni, amiben h szerepel.

De az is lehet, hogy a "higanydugó" úgy értendő, hogy az a cső tetejéig tart.

2016. okt. 30. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit tovább okoskodva teljesülnie kell még a h+L <= 1 összefüggésnek, de nincs olyan 0 < L < 1 érték, amire teljesülne, tehát a megoldás az, hogy ilyen nincs.

Persze, miután elég fáradt már az agyam, lehet hogy Neked más jön ki....

2016. okt. 30. 23:19