SokszorVoltMárÍgy kérdése:

Egy 2 kg tömegű fémdarabot fonálra kötve vízbe lógatunk. Ekkor a fonalat 17 N erővel kell tartanunk. Mennyi a fém sűrűsége? Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


2016. okt. 16. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a test tömege m! Az erő, amivel a fonalat tartjuk Ft!

A víz által kifejtett felhajtóerő Ff!

A test nyugalomban van, a felfelé ható erők megegyeznek a lefelé ható erőkkel.

17 + Ff = 20

Ff= 3N

Ff = Ró(víz)*V*g

V= 3/10000

V= 0,3 dm^3.

Ró(test)= m/V = 6,67 kg/dm^3.

2016. okt. 16. 13:00