2016. okt. 16. 12:32
1/1 anonim válasza:
Legyen a test tömege m! Az erő, amivel a fonalat tartjuk Ft!
A víz által kifejtett felhajtóerő Ff!
A test nyugalomban van, a felfelé ható erők megegyeznek a lefelé ható erőkkel.
17 + Ff = 20
Ff= 3N
Ff = Ró(víz)*V*g
V= 3/10000
V= 0,3 dm^3.
Ró(test)= m/V = 6,67 kg/dm^3.