[link]

2016. okt. 21. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb megoldás, ha felírod az egyenletet -az általános tömegvonzás törvényét mindkét esetre- majd elosztod egymással őket.


(1) g(h) = γ·(m·M)/((R+h)^2)

(2) g(0) = γ·(m·M)/(R^2)


Elsőt elosztva másodikkal γ, m, M kiesik és így fog kinézni az egyenlet


g(h)/g(0) = R^2 / (R + h)^2



Vagy egyszerűbb, ha belegondolsz, hogy a tömegvonzás a távolság négyzetével fordítottan arányos, akkor a gravitációs értékek nagysága fordítottan arányos lesz a tömegközéppontok négyzetének távolságával.

2016. okt. 21. 22:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. okt. 22. 12:27