Egy motorcsónak sebessége állóvizen 20 km/h. Egy folyón lefelé haladva 2 óra alatt 48 km-t tett meg. Mennyi idő szükséges a visszatéréshez?2016. nov. 13. 09:41
1/1 Minekvan válasza:
Adott a csónak sebessége 20km/h, két óra alatt megtesz 40km. A folyón viszont 48km, tehát a folyó sebessége 8km/2h azaz 4km/h a visszatérés ideje nagyobb, mivel le kell győzni a szembefolyó sebességet tehát 20*t-4*t=48 ebből t=48/(20-4)=3óra.