sqrt(14-2*sqrt(33)
Eredményül azt kellene kapni, hogy sqrt(11)-sqrt(3)
Valaki el tudná magyarázni, ez hogy jön ki?
2016. dec. 10. 17:26
2/3 anonim válasza:
Az első gyök alatti kifejezést teljes néégyzetté lehet alakítani: a*b=sqrt(33) a^2+b^2=14. sqrt(33)=sqrt(11)*sqrt(3), ez esetben teljeseül a másik feltétel is, így kapjunk ezt: (sqrt(11)-sqrt(3))^2.
Ebből gyököt kell vonnunk, és sqrt(11)>sqrt(3), ezért sqrt(11)-sqrt(3) lesz a megoldás.
3/3 A kérdező kommentje:
Miközben írtam volna, hogy nem értem mit írtál, megértettem a dolgot. :D Na mindegy, köszi.
2016. dec. 10. 18:00