Mekkorák a négyszög szögei?


Egy négyszög szögeire teljesül, hogy alfa<béta<gamma=delta.

A legkisebb szög 150%-a egyenlő a béta szöggel, ami a belső szögek összegének negyede.



2016. dec. 8. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit fontos tudni, hogy a négyszög belső szögeinek összege 360 fok.


A feladat alapján a legkisebb szög az alfa és ennek 150%-a egyenlő a bétával, ami a belső szögek összegének negyede, tehát 360/4=90.


1,5*alfa = béta = 90

Innen alfa = 60, béta = 90


A maradék 2 szög egyenlő nagyságú, ezért 60 + 90 + 2x = 360 (a belső szögek összege 360 fok, és 2 egyenlő nagyságú szög van, amit most x-el jelöltem)


x = 105, tehát gamma és delta is 105 fok

2016. dec. 8. 19:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el? Ez egy (egyszerűen megoldható) négyismeretlenes egyenletrendszer, négy egyenlettel, ha hozzácsapod azt is, hogy a szögek összege 360 fok. Az egyenlőtlenség csak azért kell, hogy tudd, melyik szögnek mi a neve, de enélkül is meg lehet határozni a nagyságukat.


Írd fel a négy egyenletet, utána próbáld megoldani. Ha nem megy, írj. De próbálkozz, másképp nem érted meg.

2016. dec. 8. 19:40