2016. szept. 11. 14:51
1/2 anonim válasza:
(0,-3), mert C a B-hez képest 1-et mozdul jobbra és 2-t le. AD párhuzamos BC-vel és a hosszuk is megegyezik, ezért D ugyanígy mozdul el A-hoz képest.
2/2 anonim válasza:
A paralelogramma átlói felezik egymást ezt, tudva felvehetünk egy M pontot az átlók metszeténél, felírhatjuk, hogy:
xM=(xA+xC)/2=(-1+3)/2=2/2=1
yM=(yA+yC)/2=(-1+1)/2=0/2=0
felírhatjuk másképp is, amiből majd ki tudjuk számolni a D pont koordinátáit:
xM=(xB+xD)/2
YM=(yB+yD)/2
kifejezzük xD-t és yD-t
=>xD=2xM-xB=2*1-2=2-2=0
=>yD=2yM-yB=2*0-3=0-3=-3
Tehát a D pont koordinátáu, amelyre az ABCD négyszög paralelogramma: D(0,-3)