Az xOy derékszögű koordináta-rendszerben adottak az A (-1, -1), B (2,3) és C (3,1) pontok. Határozd meg a D pont koordinátáit úgy, hogy az ABCD négyszög paralelogramma legyen?


2016. szept. 11. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
(0,-3), mert C a B-hez képest 1-et mozdul jobbra és 2-t le. AD párhuzamos BC-vel és a hosszuk is megegyezik, ezért D ugyanígy mozdul el A-hoz képest.
2016. szept. 12. 19:26
 2/2 anonim ***** válasza:

A paralelogramma átlói felezik egymást ezt, tudva felvehetünk egy M pontot az átlók metszeténél, felírhatjuk, hogy:

xM=(xA+xC)/2=(-1+3)/2=2/2=1

yM=(yA+yC)/2=(-1+1)/2=0/2=0


felírhatjuk másképp is, amiből majd ki tudjuk számolni a D pont koordinátáit:

xM=(xB+xD)/2

YM=(yB+yD)/2

kifejezzük xD-t és yD-t

=>xD=2xM-xB=2*1-2=2-2=0

=>yD=2yM-yB=2*0-3=0-3=-3

Tehát a D pont koordinátáu, amelyre az ABCD négyszög paralelogramma: D(0,-3)

2016. szept. 12. 23:31