nekem kétféle eredmény jött ki és nem tudom melyik a jó


adott:

A(3,-3,2)

B(9,0,4)

D(0,-1,8)

(B és D egymással szemközti csúcsok)


Középpontot úgy számoltam, hogy K=(B+D)/2 => K(9/2,-1/2,12/2)


C-t úgy számoltam, hogy A+D=B+C => C(-6,-4,6)

..ha viszont ebből számolok középpontot:

K=(A+C)/2 => K(-3/2,-7/2,8/2)


most akkor melyik K a helyes, esetleg egyik sem?


2011. dec. 11. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A+D=B+C nem igaz.

Helyesen: B+D=A+C. (Ami egyébként 2*K).

2011. dec. 11. 14:18
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 11. 17:10