nekem kétféle eredmény jött ki és nem tudom melyik a jó
adott:
A(3,-3,2)
B(9,0,4)
D(0,-1,8)
(B és D egymással szemközti csúcsok)
Középpontot úgy számoltam, hogy K=(B+D)/2 => K(9/2,-1/2,12/2)
C-t úgy számoltam, hogy A+D=B+C => C(-6,-4,6)
..ha viszont ebből számolok középpontot:
K=(A+C)/2 => K(-3/2,-7/2,8/2)
most akkor melyik K a helyes, esetleg egyik sem?
2011. dec. 11. 12:34
1/2 anonim válasza:
A+D=B+C nem igaz.
Helyesen: B+D=A+C. (Ami egyébként 2*K).
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 11. 17:10