Nem értem a matekot, segítenél?


Szval egyáltalán nem értem, mi hova és mikor=S Addig oké, h felbontom a zárójelet..és utána mi az első, második lépés?

3X-10+25-5X=4*(-2-1)

7*(-x+2)=-5*10-3X

És előre is köszi mindenkinek(:


2010. máj. 1. 19:05
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

felbontod a zárójelet..és utána rendezd úgy, hogy egyszerűbb legyen

az x-es tagokat összeszámolod

a számokat összeszámolod,

X = valamire rendezed, kész.

2010. máj. 1. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez két különálló egyenlet, vagy egy egyenletrendszer?


3x-10+25-5x = 4(-2-1)

15-2x = -12

15 = 2x-12

27 = 2x

13,5 = x


7(-x+2) = -5*10-3x

14-7x = -50-3x

14 = -50+4x

64 = 4x

16 = x


Amennyiben külön egyenletek.

2010. máj. 1. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:

-2x+15=-12 /-15

-2x=-27 /:(-2)

x=13,5


-7x+14=-50-3x /+7x

14=-50+4x /+50

64=4x /:4

16=X

2010. máj. 1. 19:24
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm(:
2010. máj. 1. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már le se írom akkor. 20 éve nem csináltam ilyet, de nekem is ez jött ki elsőre. Az élet apró örömei :D


Vagyok olyan okos, mint egy ötödikes!!! :D

2010. máj. 1. 19:27