Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenél? Nem értem a 9-es...

Segítenél? Nem értem a 9-es matekot! X|x?

Figyelt kérdés
D={ x|x+8=88} D= 80 ezt órán csináltuk és nem értem mi ez az x|x???
2010. szept. 8. 16:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mozaik 9-es matek mi? :D Nekünk is az van és ugyanaz a példa. Azt jelenti, hogy x olyan x, amelyhez 8-at hozzáadva 88-at kapunk.
2010. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fogd fel úgy hogy az X a | előtt azt jelenti, hogy meghatározod hogy itt biza az X-ről van szó. Aztán | után meg leírod a tulajdonságait. x+8=88. Minden oldalból 8 X=80. Szóval a D halmaz eleme a 80. Ha kell segítség halmazokból, akkor írhatsz még ide. Én is ezt tanulom most, csak épp főiskolán.
2010. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ahha, azt hiszem már kezdem érteni:) Köszönöm, ha lesz még kérdésem írok:) Köszii:)
2010. szept. 8. 17:27
 4/15 A kérdező kommentje:

Na újabb kérdésem van Kedves Második!

x|4<x<7 ??

2010. szept. 8. 17:29
 5/15 anonim ***** válasza:

De, ha nem akarod olvasni a sok blabla szöveget a tankönyvben, amelyben 2 oldalban írja le hogy hogy is kell érteni, itt egy teljesen érthető diasorozat: [link]

Itt le van írva minden tömören, vagyis a lényeg.

2010. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

x|4<x<7

Itt a halmaz elemei: 5;6

Ha az lenne, hogy relációsjel (kacsacsőr) alatt egy vonal, vagyis nagyobb/kisebb egyenlő (itt X nagyobb mint 4, de kisebb mint 7 van, magyarul minden 4-nél nagyobb, de 7-nél kisebb szám), akkor az lenne, hogy x nagyobb egyenlő 4, de kisebb egyenlő 7 akkor 4;5;6;7 lenne, mert lehet egyenlő is vele.

2010. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

x|4<x<7

Itt a halmaz elemei: 5;6

Ja, és írd még oda hogy x eleme N (természetes számok). A természetes számok azok az: 0;1;2;3;4... számok, vagyis 0-tól végtelenig. Ha N+-t látsz, az ugyanez, leszámítva a 0-át. Azért kéne ezt ide írni, mert a racionális számok halmazán (vagyis a törteknél) több elem is lenne, de nem kell ide. Egyáltalán, nem volt oda írva valami ilyesmi, hogy milyen számhalmazon kell?

2010. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Megértettem, nagyon sokat segítettél, aranyos vagy:)Köszi!
2010. szept. 8. 17:40
 9/15 A kérdező kommentje:
Holnap azért még lehet írok, akkor derül ki hogy tényleg értem-e:D
2010. szept. 8. 17:40
 10/15 A kérdező kommentje:
nem, mert ez egy ilyen igaz hamas-os feladat.De így már amit leírtál azzal meg tudom oldani az összeset:)
2010. szept. 8. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!