Hány db különböző számjegyekből álló 25-tel osztható,5 jegyű, pozitív egész szám van?

Elore is köszönöm!!

2016. dec. 6. 21:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt mar latom h rengeteg lesz, de milyen logikával lehet kiszámolni?
2016. dec. 6. 21:14
 2/6 A kérdező kommentje:
1440?
2016. dec. 6. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
9*10*10*4=3600.
2016. dec. 6. 21:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Es az hogy jott ki?😄
2016. dec. 6. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, mégsem jó... Nem vettem bele, hogy különböző számjegyek. Akkor viszont csak esetszétválasztással lehet.


Egy szám akkor osztható 5-tel, hogyha az utolsó 2 számjegye: 00, 25, 50, 75. 00-ra nem végződhet, mert akkor nem teljesülne a feltétel.


-Ha 25-re végződik, akkor a tízezresek helyére 7 számjegy mehet (0;2;5 nem), az ezresekhez 7 számjegy (ide jöhet a 0), a százasokhoz 6 számjegy mehet, így ebből 7*7*6=294 van.


-Ha 50-re végződik, akkor 8*7*6=336 ilyen szám van.


-Ha 75-re, akkor lásd; 25-re végződők, 294 van belőle.


294+336+294=924 darab van belőlük.


Ha még így sem érted, részletezem.

2016. dec. 6. 22:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Így most már értem, köszönöm szepen!:)
2016. dec. 6. 22:15