7) Hány %-kal és hogyan változik egy téglatest térfogata ha egyik élhosszát 10%-kal a másikat 20%-kal növeljük a harmadikat pedig 15%-kal csökkentjük.


8) Ha egy kockának az élhosszát 5 cm-rel növeljük akkor a térfogata 1685cm3 -rel nő. Számítsuk ki az élhosszát!


Általam felvázolt megoldások: [link]



2016. dec. 6. 16:52
 1/2 A kérdező kommentje:

A 8. szerintem nem jó, a másik ötletem az lenne hogy

(x+5)^3 = x^3+1685

2016. dec. 6. 17:03
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan, a 7-es jó, de a 8-asban 1685=(a+5)^3-a^3 a helyes képlet. És a számolásban is van egy hiba 5^3=125 lesz a konstans tag. Mikor megkapod az eredményt ellenőrizd, hogy helyes-e (írd fel a térfogatot és a növeltet és nézd meg annyi-e a különbség mint kéne).
2016. dec. 7. 13:34