2016. nov. 28. 15:14
 1/6 dq ***** válasza:
szorozd össze az egyenlõtlenségeket
2016. nov. 28. 23:58
 2/6 vurugya béla ***** válasza:
dj jót mond, az összeszorzás után alkalmazd a számtani-mértani közép közti egyenlőtlenséget az a, b, c, 1-a, 1-b, 1-c számokra, kijön, hogy 1/2 > 1/2, ami lehetetlen.
2016. nov. 30. 23:48
 3/6 dq ***** válasza:
((lehetnék mégis inkább dq és nem dj? Kösz))
2016. dec. 1. 01:20
 4/6 vurugya béla ***** válasza:
Persze, bocs, dq! Elég rossz a szemem, sokszor olvasok félre betűket a monitoron...
2016. dec. 1. 18:37
 5/6 A kérdező kommentje:
De pontosan mit szorozzak? Mindent mindennel?
2016. dec. 1. 20:21
 6/6 dq ***** válasza:

tfh létezik ilyen 3 szám.


Ekkor igazak rájuk az adott egyenlõségek.

Ha összeszorzod õket, akkor


> a (1-a) b (1-b) c (1-c) > 1/4^3.


Az a,b,c számok 0 és 1 közé esnek, az "a(1-a)" alakú tagok picikék, maximum 1/4 lehetnek külön-külön. (egy ilyen tag egy parabola részlet lesz, ha ábrázolod, maximuma a=1/2=(1-a) esetben van)


Ez így már ellentmondás.

2016. dec. 1. 23:52