2016. nov. 28. 15:14
2/6 vurugya béla válasza:
dj jót mond, az összeszorzás után alkalmazd a számtani-mértani közép közti egyenlőtlenséget az a, b, c, 1-a, 1-b, 1-c számokra, kijön, hogy 1/2 > 1/2, ami lehetetlen.
3/6 dq válasza:
((lehetnék mégis inkább dq és nem dj? Kösz))
4/6 vurugya béla válasza:
Persze, bocs, dq! Elég rossz a szemem, sokszor olvasok félre betűket a monitoron...
5/6 A kérdező kommentje:
De pontosan mit szorozzak? Mindent mindennel?
2016. dec. 1. 20:21
6/6 dq válasza:
tfh létezik ilyen 3 szám.
Ekkor igazak rájuk az adott egyenlõségek.
Ha összeszorzod õket, akkor
> a (1-a) b (1-b) c (1-c) > 1/4^3.
Az a,b,c számok 0 és 1 közé esnek, az "a(1-a)" alakú tagok picikék, maximum 1/4 lehetnek külön-külön. (egy ilyen tag egy parabola részlet lesz, ha ábrázolod, maximuma a=1/2=(1-a) esetben van)
Ez így már ellentmondás.