Segítene valaki megoldani? A valós számokon értelmezett f függvényről tudjuk, hogy minden valós x, y-ra teljesül a következő egyenlőség: f (xy) = f (x) + f (y). Mennyi az f (2007) értéke?


2014. okt. 17. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
f(1)=f(1*1)=f(1)+f(1), tehat f(1)=0. f(2007)=f(1*2007)=f(1)*f(2007)=0*f(2007)=0
2014. okt. 17. 15:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem! f(1*x)=f(1)+f(x) -> f(1)=0

f(1*2007)=f(1)+f(2007)

f(2007)=f(2007)

2014. okt. 17. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:
jaj, bocsanat, butasagot mondtam. mindjart megprobalom kijavitani
2014. okt. 17. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi:

f(0*y) = f(0) + f(y)

f(y) = 0 minden y-ra.

2014. okt. 17. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:
igazad van
2014. okt. 17. 16:08