2014. okt. 14. 20:39
1/3 anonim válasza:
1:sinx=sin30+k*360
x=30+k*360
2: sinx=sin150+k*360
x=150+k*360
szebb ha radiánba írod
2/3 anonim válasza:
Lévén, hogy a valós számok halmazán van értelmeve a függvény, nem csak a szépsége miatt kell átírni radiánba.
A k*2pí általában kellene, viszont most az értelmezési tartomány nem a valós számok halmaza, hanem a [0;2pí] intervallum. Tehát még plusszban kellene egy-egy egyenlőtlenséget megoldani:
0<=pí/3+k*2pí<=2pí /-pí/3; :2pí
-1/6<=k<=5/6
Ez k=0 esetén fog megvalósulni (k egész).
A másik esetben is ugyanez lesz a helyzet.
3/3 anonim válasza:
Igaz. A 2-dik válaszoló kiegészítése jogos miközben megoldottam a feladatot, elfelejtettem hogy az intervallum
a [0;2pi] zárt intervallum.Ilyenkor a k=0