Le tudná valaki vezetni a megoldást? Mely valós számokra teljesül a [0;2pi] intervallumon a sin x = 1/2 egyenlőség?

2014. okt. 14. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1:sinx=sin30+k*360

x=30+k*360

2: sinx=sin150+k*360

x=150+k*360

szebb ha radiánba írod

2014. okt. 14. 20:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Lévén, hogy a valós számok halmazán van értelmeve a függvény, nem csak a szépsége miatt kell átírni radiánba.


A k*2pí általában kellene, viszont most az értelmezési tartomány nem a valós számok halmaza, hanem a [0;2pí] intervallum. Tehát még plusszban kellene egy-egy egyenlőtlenséget megoldani:


0<=pí/3+k*2pí<=2pí /-pí/3; :2pí

-1/6<=k<=5/6


Ez k=0 esetén fog megvalósulni (k egész).


A másik esetben is ugyanez lesz a helyzet.

2014. okt. 14. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz. A 2-dik válaszoló kiegészítése jogos miközben megoldottam a feladatot, elfelejtettem hogy az intervallum

a [0;2pi] zárt intervallum.Ilyenkor a k=0

2014. okt. 14. 21:05