Szóval meg lehet "fordítani" a két törtet, az egyenlőség felborulása nélkül? Ha az egyenlőség mindkét oldalát -1 hatványra emeljünk. Lehetséges ez?2014. jún. 12. 17:34
1/4 anonim válasza:
Gondolkozz el az értelmezési tartományon! Mikor értelmes egy tört?
2/4 anonim válasza:
Van olyan eset amikor ez igaz de van mikor nem...
de ha -1 re emeled a törteket akkor az valahogy íg fog kinézni...
(1/x) / ( 1/y) = (1/a) / (1/b)
nem tudom, hogy ezzel mire mész :/
3/4 anonim válasza:
Abban az esetben igaz, ha egyik betű értéke sem 0.
4/4 A kérdező kommentje:
Feltételezzük, hogy egyik sem nulla. :) Köszönöm.
Amúgy: (1/a)/(1/b) = (1/a) * b = b/a. :P
2014. jún. 12. 18:40