Törtek esetében, ha x/y = a/b, akkor igaz az, hogy y/x = b/a?

Szóval meg lehet "fordítani" a két törtet, az egyenlőség felborulása nélkül? Ha az egyenlőség mindkét oldalát -1 hatványra emeljünk. Lehetséges ez?

2014. jún. 12. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el az értelmezési tartományon! Mikor értelmes egy tört?
2014. jún. 12. 17:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Van olyan eset amikor ez igaz de van mikor nem...

de ha -1 re emeled a törteket akkor az valahogy íg fog kinézni...


(1/x) / ( 1/y) = (1/a) / (1/b)

nem tudom, hogy ezzel mire mész :/

2014. jún. 12. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Abban az esetben igaz, ha egyik betű értéke sem 0.
2014. jún. 12. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:

Feltételezzük, hogy egyik sem nulla. :) Köszönöm.

Amúgy: (1/a)/(1/b) = (1/a) * b = b/a. :P

2014. jún. 12. 18:40