Ezt hogyan kell megoldanikezdek bekattanni a törtek eltüntetésén. Hogyan kell őket eltüntetni?

x/65,4*24,5+(2-x)/27*36,75=2,328

2014. márc. 26. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Felírhatjuk, hogy:24,5x/65,4+(73,5-36,75x)/27=2,328

Közös nevezőre hozzuk. Az első törtet 9-cel, a másodikat 21,8-al, a 2,328-at 588,6-tal bővítjük.

Lesz: 220,5x/588,6+(1602,3-801,15x)/588,6=1370,26/588,6

Szorzunk 588,6-tal és eltűnnek a törtek. Marad: 220,5x+1602,3-801,15x=1370,26

Összevonjuk. 580,65x=232,04

x=0,4

2014. márc. 26. 10:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot meg tudnád oldani?

x/a + (2 - x)/b = c

2014. márc. 26. 10:33
 3/9 A kérdező kommentje:
csak az nem világos hogy hogyan kapom meg a közös nevezőt. szóval hogy miért pont az a szám az.
2014. márc. 26. 10:34
 4/9 A kérdező kommentje:
hát az előbbiek alapján gonodlom x/ab+(2-x)/ab=c/ab de itt ami a*b az nekem nem 588,6. vagy nemtudom.
2014. márc. 26. 10:36
 5/9 A kérdező kommentje:
"Közös nevezőre hozzuk. Az első törtet 9-cel, a másodikat 21,8-al, a 2,328-at 588,6-tal bővítjük." de miért?
2014. márc. 26. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Legkisebb közös többszörösről hallottál már? Nem viccből tanítják. A nevezőknek meg kell keresni a legkisebb közös többszörösét, a többi meg már csak szorzás, mindegyiket annyival bővíted, hogy megkapd a aegkisebb közös többszöröst.
2014. márc. 26. 12:13
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor mondd meg hogy keresem meg az a b vagy c közös többszöröség
2014. márc. 26. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, csak azért javasoltam egy egyszerűsített formát, mert azt gondoltam, azok a rusnya számok zavarnak. :-)

De a válaszaidból kidrült, hogy a törtekkel végzendő alapműveletek terén vannak hiányosságaid.

Jó lenne, ha ezeket pótolnád, különben nehéz lesz szót érteni.

Olyan egyszerű feladatra gondolok például, hogy mennyi 1/2 + 2/3, (3/4)*(5/3), (4/5)/(1/6), stb...?

Ha ezek mennek, akkor tovább léphetünk.

2014. márc. 26. 15:22
 9/9 A kérdező kommentje:
az a-t a b nevezőjével a b-t az a nevezőjével a c-t ab-vel kell megszorozni. ennyi.
2014. márc. 26. 23:25