Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne méretarányosan...

Hogyan lehetne méretarányosan megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a gondom, hogy a tanár szakból olyan házit adott, hogy kellet vinni egy újságot, abból mindenkinek 1-oldalt kiválasztott, s jövő hétre meg kell csinálni hogy méretarányosan át kell rajzolni egy A4-es lapra, s az újság A3-as,a rajzolás úgy kell legyen hogy a képnek egy "X" s a szövegdoboz. Hogyan lehetne ezt megcsinálni hogy méretarányos legyen?
2016. nov. 27. 07:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én laikusként azt mondom,hogy körzővel.Csak ne szúrkáld össze a lapokat!
2016. nov. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha mindegy, hogy milyen módszerrel csinálod, én így tenném; beszkennelném, és pl. Paintben átméretezném, majd kinyomtatnám. Ezután fognék egy indigólapot, ezt egy üres A4-es lapra tenném, rá a kinyomtatott példányt, és azon a vonalakat berajzolni. Nem tudom, tudod-e, de az indigó úgy működik, hogy ahol nyomás éri, ott nyomot hagy az alatta lévő felületen.


Ha minden vonalat sikeresen berajzoltál, kész is a feladat.


Ha "szakmaian" kell megoldani, abban sajnos nem tudok segíteni.

2016. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!