Hogyan kell ezeket a fizika számolásokat megcsinálni?


1, Szabadon esik egy test, mely egy bizonyos magasságig 20 m/s-ot, 1 másik magasságig pedig 40 m/s-ot ér el. Mennyi a két hely közötti távolság? Mennyi a táv megtételéhez szükséges idő?


2, Függőlegesen lefelé hajított testnek a sebessége 2,5 s után 40 m/s lett. Mennyi a kezdősebesség és a megtett út?


2016. nov. 10. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegyik példánál 1-2 képlet van csak, nem olyan bonyolult ám...

1) v1=g*t1, ahol v1=20m/s, kiszámolod az ehhez szükséges időt

h1=(g/2)*t1^2, kiszámolod a h1 magasságot

v2=g*t2, ahol v2=40m/s, kiszámolod az ehhez szükséges időt is

h2=(g/2)*t2^2, kiszámolod a h2 magasságot

deltaH=h2-h1

deltaH megtételéhez szükséges időhöz ez a feladat átkonvertálódik egy függőlegesen lefelé hajításhoz, ahol a kezdősebesség a v1.

deltaH=v1*t+(g/2)*t^2, ebben csak a t idő az ismeretlen.


2)

v1=v0+g*t, ahol v1 és t a feladatban adottak, kiszámolod v0-t.

s=v0*t+(g/2)*t^2 és meg is van a távolság.

2016. nov. 10. 16:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)
2016. nov. 10. 18:53