2016. nov. 23. 17:54
1/2 anonim válasza:
ha mind a 10 összeget összeadjuk, akkor minden szám 6-szor szerepel benne (mert 10*3/5=6)
emiatt az öt szám összege: 96/6=16
legyen növekvő sorrendben a, b, c, d, e az öt szám;
a három legkisebb szám összege 3, a három legnagyobb szám összege 17;
ha ezeket összeadjuk, akkor a középső szám (c) kétszer szerepel, ezért 3+17=16+c
azaz c=4
ezért a+b=-1 és d+e=13
a második legkisebb összeg az a+b+d (miért is?)
ami 4, ezért a+b+d=4 miatt d=5, s így e=8
a második legnagyobb összeg pedig b+d+e,
ami 15, ezért b+d+e=15 miatt b=2, s így a=-3
tehát az öt szám:
-3; 2; 4; 5; 8
2/2 A kérdező kommentje:
Thx m8 :)
2016. nov. 27. 16:19