A 28 as szám 16-os és 2-es számrendszerben ha lehetséges?

2013. nov. 12. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Így kell 10-es számrendszerből átírni bármilyen másba: A számot maradékosan osztod a számrendszer számával, ami a számból 0 nem lesz, majd a maradékokat visszafelé egymás mellé írva megkapjuk a számot:


28:2=14, maradék 0

14:2=7, maradék 0

7:2=3, maradék 1

3:2=1, maradék 1

1:2=0, maradék 1


Tehát 28 2-es számrendszerben: 11100, ellenőrzés: 1*2^4+1*2^3+1*2^2=16+8+4=28.


16-os számrendszerben 0-9-ig a számok ugyanazok, utána 10=A, 11=B, 12=C, 13=D, 14=E, 15=F


28:16=1, maradék C

1:16=0, maradék 1,


Tehát a 28 16-os számrendszerben 1C, ellenőrzés: 1*16+12*16^0=16+12=28.

2013. nov. 12. 17:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges ez a szám sajnos...
2013. nov. 12. 17:30