Tegnapelőtt vettük matekon a másodfokú egyenleteket ma pedig már feleltünk belőle és sajnos nem értem. Felfogok keresni matek tanárt nyílván csak már kifutottam az időből mert valószínűleg holnap is feleltet minket (a házifeladat megoldásaiból).

Addig is tudnátok nekem segíteni, hogy ne legyen rossz a felelés ha esetleg rám kerül a sor? :/ Nagyon fontos lenne és hihetetlenül hálás lennék érte!!!!!! <3

Valamint meg is tudjátok légyszi magyarázni az eredményt vagy azt hogy hogyan kell csinálni? :o7


1.) x2 +12.6x = 0 (x négyzet + tizenkettő egész hat tized x = nulla)


2.) x2 -9 = 0 (x négyzet -kilenc = nulla)


3.) x2 +16 = 0 (x négyzet + tizenhat = nulla)7


4.) 7x2 + 14/7 = 0 (7x négyzet + tizennégy heted = nulla)


Az értelmezés miatt azért odaírtam zárójelbe a dolgokat! :)

Előre is köszönöm szépen a segítségeket!!

16/L :)


2016. nov. 16. 16:01
 1/2 A kérdező kommentje:

Az a kettő darab 7-es a leírt szövegben véletlen került oda, bocsi! :)


?:o -7*

...nulla) -7*

2016. nov. 16. 16:03
 2/2 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

3. feladat:


x^2 + 16 = 0 /vonjunk ki mindkét oldalból 16-ot.


x^2 = -16


Ekkor tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi az a valós szám, aminek a négyzete -16? Mivel pozitív*pozitív= pozitív és negatív*negatív = pozitív, ezért nem tudunk ilyen valós számot mondani.


Vagyis a harmadik feladatnak nincs valós megoldása (nincs valós gyöke).


4. feladat


Ha a 14/7-edet kivonjuk mindkét oldalból, akkor jobb oldalon mínusz 14/7 fog állni, vagyis mínusz 2.

Utána osztjuk mindkét oldalt 7-tel, ekkor bal oldalon áll x^2, jobb oldalon pedig -2/7.

Ugyanaz, mint az előbb, nem lesz olyan valós szám, aminek a négyzete negatív, ezért itt sincs valós megoldás.


2. feladat:


Mindkét oldalhoz 9-et adunk, ekkor

x^2 = 9


Melyek azok a számok, amelyek négyzete 9? Így van, az x=3 és az x=-3. Tehát két jó megoldásunk is van. Mi ebből a tanulság? Amikor x^2-ből gyököt vonunk, akkor az x abszolútérték-jel közé kerül.


1. feladat


A titok az, hogy a baloldalon szépen kiemelsz x-et az összegből, vagyis amit kapunk: x(x+12,6) = 0


Egy szorzat akkor és csak akkor lehet nulla, ha az egyik tényezője nulla, vagyis a baloldalon látható szorzat csak akkor nulla, ha vagy az x nulla, vagy az (x+12,6) nulla.


Két megoldásunk tehát: x=0 és x=-12,6

2016. nov. 16. 18:48