2016. nov. 15. 17:40
1/3 dq válasza:
Elõször határozd meg, hogy melyik oldallal derészögû vagy melyik 2 oldal egyenlõ.
2/3 anonim válasza:
Most komolyan? Egy oldalra hozod, kiemeled amit tudsz, mi lesz belőle? Megpróbáltad? Ordít róla hogy a^2 lesz amit ki tudsz emelni a^2(b^2-c^2) az egyik oldal, a másik oldalon akkor b^4-c^4 van, mit tudsz egy ilyen kifejezésről, főleg az "egyik oldal" ismeretében?
3/3 dq válasza:
...
Legyen F1 az (a,b,c) számokra egy 0-ra rendezett egyenlőség (amit vagy kielégítenek, vagy nem), mondjuk:
> F1 : a^2 - b^2 - c^2 = 0
(Ez akkor igaz, ha (a,b,c) egy derékszögű háromszög oldalai, 'a' átfogóval.)
Legyen F2 szintén egy hasonló feltétel:
> F2 : b^2 - c^2 = 0
(Ez akkor igaz, a háromszög egyenlő szárú, b=c oldalakkal).
Ekkor az az egyenlet, hogy
> F1 * F2 = 0
> (a^2 - b^2 - c^2)*(b^2 - c^2) = 0
Pontosan akkor teljesül, ha legalább az egyik tényező 0, azaz, (a,b,c) kielégíti F1 vagy F2 valamelyikét (vagy mindkettőt).
És éppen ezt akartad belátni.