Igazold hogy ha a, b, c egy háromszög oldalai és a^2*b^2+c^4=b^4+a^2*c^2, akkor a háromszög derékszögű vagy egyenlő szárú! (? )


2016. nov. 15. 17:40
 1/3 dq ***** válasza:
Elõször határozd meg, hogy melyik oldallal derészögû vagy melyik 2 oldal egyenlõ.
2016. nov. 15. 18:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Most komolyan? Egy oldalra hozod, kiemeled amit tudsz, mi lesz belőle? Megpróbáltad? Ordít róla hogy a^2 lesz amit ki tudsz emelni a^2(b^2-c^2) az egyik oldal, a másik oldalon akkor b^4-c^4 van, mit tudsz egy ilyen kifejezésről, főleg az "egyik oldal" ismeretében?
2016. nov. 17. 01:06
 3/3 dq ***** válasza:

...


Legyen F1 az (a,b,c) számokra egy 0-ra rendezett egyenlőség (amit vagy kielégítenek, vagy nem), mondjuk:

> F1 : a^2 - b^2 - c^2 = 0

(Ez akkor igaz, ha (a,b,c) egy derékszögű háromszög oldalai, 'a' átfogóval.)


Legyen F2 szintén egy hasonló feltétel:

> F2 : b^2 - c^2 = 0

(Ez akkor igaz, a háromszög egyenlő szárú, b=c oldalakkal).


Ekkor az az egyenlet, hogy

> F1 * F2 = 0

> (a^2 - b^2 - c^2)*(b^2 - c^2) = 0

Pontosan akkor teljesül, ha legalább az egyik tényező 0, azaz, (a,b,c) kielégíti F1 vagy F2 valamelyikét (vagy mindkettőt).

És éppen ezt akartad belátni.

2016. nov. 17. 12:38