Egy derékszögű háromszög befogóinak aránya 2:5. Mekkorák a háromszög hegyesszögei?

2016. nov. 7. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 2:5-ös arányból ki tudod számolni az átfogó hosszát a Pitagorasz-tétellel.

Ha tudod egy derékszögű háromszög minden oldalának hosszát, akkor meg már gyerekjáték.

[link]

2016. nov. 7. 15:12
 2/13 anonim ***** válasza:

És mégis hogy tudja kiszámolni? ...


Egyébként ha az egyik befogó 2x, a másik 5x, és ha Ł-val szemben a 2x-es oldal van, akkor


tg(Ł)=(2x)/(5x)=2/5, ezt ki tudod számolni számológéppel.


A másik szöget úgy tudod kiszámolni, hogy vagy felhasználod, hogy a belső szögek összege 180°, vagy felírod a ß szög tangensét:


tg(ß)=(5x)/(2x)=5/2, szintén számológéppel.

2016. nov. 7. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:

" És mégis hogy tudja kiszámolni? ... "


Nem fogom helyette megoldani. Megadtam neki a kiindulási alapot, ott a link, találja ki. Ha ez se megy, akkor tök mindegy.

2016. nov. 7. 16:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert te se tudod kiszámolni...
2016. nov. 7. 18:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja hát igen, az átfogó tök fölösleges hozzá, de amúgy ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd a linkemet, ott a megoldás.


Na, most aztán pofa sutba és ezentúl ne írd meg más leckéjét.

2016. nov. 7. 18:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak annyit mondj meg, hogy mekkora lesz az átfogója... Nem kell leírni hogy számoltad ki, csak kíváncsi vagyok, szerinted mennyi...
2016. nov. 7. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:

(2^2+5^2)^(1/2) - 5,4 lesz az aránya a többi oldalhoz képest.


Te most komolyan szívatsz?


Ott van a rühes linkben LEVEZETVE hogy számolja ki a szöget a két befogóval. Elismerem, hogy ez tök fölösleges volt a feladat szempontjából, le is írtam de még mindig nem értem mire fel a pampogás. Úgy imádom ezt az oldalt <3

2016. nov. 7. 19:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem pampogtam... Te állítottál valamit, ami nem igaz, de gondoltam, hátha én látom rosszul. Mégis bebizonyosodott, hogy jól tudtam; nem lehet PONTOSAN meghatározni az oldal hosszát. Emiatt a linked irreleváns, ráadásul felesleges is kiszámolni az átfogó hosszát akárminek a függvényében.
2016. nov. 7. 19:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Kiigazítás: az a része nem irreleváns, ahol tangenssel számol.
2016. nov. 7. 19:49
 10/13 anonim ***** válasza:

" Én egyáltalán nem pampogtam... Te állítottál valamit, ami nem igaz, de gondoltam, hátha én látom rosszul. Mégis bebizonyosodott, hogy jól tudtam; nem lehet PONTOSAN meghatározni az oldal hosszát. Emiatt a linked irreleváns, ráadásul felesleges is kiszámolni az átfogó hosszát akárminek a függvényében."


Ember, nem tudom újat mondok-e neked, de totál fölösleges a szögek számításához BÁRMIBEN a pontos méret ismerete. Arányt ki lehet számolni, totál nyilvánvaló hogy az első hozzászólásomban sem arra gondoltam, hogy centiben, vagy fényévben adod meg a hosszát.

Megint leírom: totál fölösleges hozzá valóban az átfogó és még mindig pampogásnak érzem a hozzászólásaidat.

A feladatot feleslegesen megoldottad a kérdezőnek, így gondolkodnia sem kell, mindenki boldog. Na innentől le lehet zárni ezt is.

2016. nov. 7. 19:59
1 2