2016. nov. 13. 13:13
2/3 A kérdező kommentje:
csak ennyi van megadva
2016. nov. 13. 13:43
3/3 dq válasza:
Hát, le kell deriválnod, gondolom.
R = M = 1 esetén r és m-re fennáll hogy
> r + m = 1
(Egy, középponton átmenő, függőleges síkban tekintve az ábrát ez az egyenlet azt jelenti, hogy a henger (téglalap) két csúcsa ráesik a körkúpra)
És a
V = m*r^2*pi
térfogatot szeretnéd maximalizálni az előbbi feltétel mellett.
Így kapsz r_max, m_max értékeket.
Azt pedig valahonnan tudod, hogy tetszőleges M és R -re az 1,1 körkúp átvihető az R,M körkúpba egy térfogataránytartó leképezéssel (affinitás), tehát az R,M körkúphoz tartozó jó r kifejezhető az 1,1 körkúphoz tartozó r_max értékkel:
r = R*r_max
m = M*m_max