Második osztályos matematika feladat, mégis kifog rajtunk. SOS?


Nóri 2 évvel idősebb Lilinél, Tomi és Lili életkora együtt 3 évvel több, mint Nóri életkora. Melyik állítás igaz biztosan?

A) Nóri a legidősebb

B) Tomi a legfiatalabb

C) Tomi 3 éves

D) Tomi 5 éves

E) Mind a hárman különböző korúak

Több válasz is lehetséges!



2016. nov. 7. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudtok valamelyik állításra ellenpéldát adni, az már elég.


Egyébként ha Nóri N éves, akkor Lili N-2 éves, Tomi pedig 5 éves, mivel ekkor Lili és Tomi életkora N-2+5=N+3, ami a feladatban is van.


Tehát az biztos, hogy Tomi 5 éves.


Ha Nóri 5 éves, akkor az összes többire ellenpéldát adtunk,


Tehát csak a D a biztos.

2016. nov. 7. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:

N=L+2

T+L=N+3

T+L=L+2+3

T=5

Tehát a D a helyes.

2016. nov. 7. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
d
2016. nov. 7. 19:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 7. 20:23