Nóri 2 évvel idősebb Lilinél, Tomi és Lili életkora együtt 3 évvel több, mint Nóri életkora. Melyik állítás igaz biztosan?
A) Nóri a legidősebb
B) Tomi a legfiatalabb
C) Tomi 3 éves
D) Tomi 5 éves
E) Mind a hárman különböző korúak
Több válasz is lehetséges!
2016. nov. 7. 19:41
1/4 anonim válasza:
Ha tudtok valamelyik állításra ellenpéldát adni, az már elég.
Egyébként ha Nóri N éves, akkor Lili N-2 éves, Tomi pedig 5 éves, mivel ekkor Lili és Tomi életkora N-2+5=N+3, ami a feladatban is van.
Tehát az biztos, hogy Tomi 5 éves.
Ha Nóri 5 éves, akkor az összes többire ellenpéldát adtunk,
Tehát csak a D a biztos.
2/4 anonim válasza:
N=L+2
T+L=N+3
T+L=L+2+3
T=5
Tehát a D a helyes.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 7. 20:23