Egy óránként 82hl vizet adó forrás egy 7,5m átnérőjű henger alakú medencébe folyik. Mennyivel emelkedik a vízszint 4óra alatt?


2016. nov. 6. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

82hl/h * 0.1 = 8.2 m3/h


V = 8.2 m3/h * 4h = 32.8 m3


A = 7.5^2 * pi / 4 = 44.18 m2


h = V / A = 0.742 m = 74.2 cm

2016. nov. 6. 16:02
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. nov. 6. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, természetesen a válaszod helyes de mit tanul a kérdező ebből? És viszont, kérdező, mi a kérdés ebből? Valami nagyon vészesen hiányzik, ha az nem megy. A henger térfogata nincs meg...? Vagy mi?
2016. nov. 8. 00:56
 4/4 dq ***** válasza:

OFF: Én erre nem tudnék értelmes "segítséget" adni.

Talán csak: "írd fel, és ki fog jönni" szintût.


Valaki segíthetne, hogy hogyan kell. (Lehet hogy írok is ki kérdést errõl).

2016. nov. 8. 02:48