2014. nov. 19. 21:55
1/6 neonice válasza:
Milyen magas az edény? Mennyi víz van benne? Valami más adat nincs megadva véletlen? Ez így kevés.
2/6 neonice válasza:
Jó, végülis mind1, csak szokott lenni egy kis körítés.
Gömb térfogata: V= 4*r^3*π
Forgáshenger térfogata: V= R^π*m (m - magasság)
Ha kiszámolod a gömb térfogatát, 268.08 cm^3-t kapsz. A vízbe mártott gömb a saját térfogatával egyenlő mennyiségű vizet "szorít ki" (ami a vízszint emelkedésével jár), ezért ha egyenlővé teszed a henger térfogatával, és kifejezed m-et, megkaptad a hengerben lévő kiszorított víz magasságát.
268.08=R^2*π*m
268.08=5^2*π*m --- > m = 268.08/(25π) ---> m=3,4133 cm!
3/6 neonice válasza:
Bocsánat, a képletet elgépeltem ezek a ^ jelek megzavartak.
Tehát:
A gömb térfogata: V =(4*R^3*π)/3
A forgáshenger térfogata: V = r^2*π*m
4/6 A kérdező kommentje:
igen jó lett köszönöm :)
2014. nov. 19. 22:50
5/6 anonim válasza:
Szerintem nem jó a megoldás: a henger függőleges, hanem vízszintes helyzetű; egy fekvő tartályról van szó.
6/6 anonim válasza:
Bocs, elírtam: a henger NEM függőleges, hanem...