Az egyenáramú motor rézből készült gerjesztőtekercsében 220V feszültségen 5A áram folyik, mennyivel csökken az áram, ha a tekercs hőmérséklete működés közben 20celsiusról 60 celsiusra nő?

tudtok ebben segíteni?

2016. okt. 9. 14:02
 1/2 Minekvan ***** válasza:
20fokon az ellenállás R=220/5=44ohm, 60 fokon R1=R(1+a*40)=?, a=hőmérsékleti együttható-táblázati érték. A módosult áramfelvétel I1=220/R1, A két áram külömbözete adja az ereményt.
2016. okt. 10. 09:45
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm!!!

Ki is számoltam, további kellemes napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. okt. 10. 14:14