Mit ronthattam el az átrendezésben?


Egy gyors kérdésem lenne csak. Van egy órai feladat, ahol nem értem, hogyan jött ki ez az eredmény, csak átrendezésről lenne szó.


Q=1/5*L/2* gyökL


Ezt kellene L-re átrendezni, én amit kapok az sehogy se egyezik az óraival.


L = (10Q)^2/3 -t kapom, óraiba meg van egy gyök 2-es osztás...


Ha valaki segítene hálás lennék!



2016. nov. 5. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Q=1/5*L/2*sqrt(L)

2*5*Q=L^(1+1/2)

10Q=L^(3/2)

(10Q)^(2/3)=L

Pedig ez ennyi. Nem lehet, hogy órán elrontottátok? Vagy esetleg valamit elnéztél/számoltál a feladatban?

2016. nov. 5. 17:54
 2/2 A kérdező kommentje:

Így számoltunk tovább vele, azért érdekes. :D


Köszi a segítséget!

2016. nov. 5. 17:58