Egy gyors kérdésem lenne csak. Van egy órai feladat, ahol nem értem, hogyan jött ki ez az eredmény, csak átrendezésről lenne szó.
Q=1/5*L/2* gyökL
Ezt kellene L-re átrendezni, én amit kapok az sehogy se egyezik az óraival.
L = (10Q)^2/3 -t kapom, óraiba meg van egy gyök 2-es osztás...
Ha valaki segítene hálás lennék!
2016. nov. 5. 17:31
1/2 anonim válasza:
Q=1/5*L/2*sqrt(L)
2*5*Q=L^(1+1/2)
10Q=L^(3/2)
(10Q)^(2/3)=L
Pedig ez ennyi. Nem lehet, hogy órán elrontottátok? Vagy esetleg valamit elnéztél/számoltál a feladatban?
2/2 A kérdező kommentje:
Így számoltunk tovább vele, azért érdekes. :D
Köszi a segítséget!
2016. nov. 5. 17:58