A Lódarázs Légitársaság Óperencián túli járatán D E és F típusú repülőgépek teljesítenek szolgálatot, mindhárom típus 1/3 valószínűséggel. A D típuson hat, az E típuson négy, az F típuson három ülés van egy sorba (minden üléssorhoz két ablak melletti ülés tartozik) és az üléskiosztás az utasok számára teljesen véletlenszerűen történik. Feltéve, hogy ablak mellé szól a jegyem, mi a valószínűsége, hogy F típuson fogok ülni?
feltételes valség/Bayes tétel
Tudnátok segíteni?
2016. nov. 5. 07:16
1/2 vurugya béla válasza:
Legen A az az esemény, hogy ablak mellett vagy.
Ekkor P(A|D)=1/3, P(A|E)=1/2, P(A|F)=2/3.
A Bayes-tétel:
P(F|A) = (2/3*1/3) / (1/3*1/3 + 1/2*1/3 + 2/3*1/3)
=4/9
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 7. 17:14