Feltéve, hogy ablak mellé szól a jegyem, mi a valószínűsége, hogy F típuson fogok ülni? Olvass tovább.


A Lódarázs Légitársaság Óperencián túli járatán D E és F típusú repülőgépek teljesítenek szolgálatot, mindhárom típus 1/3 valószínűséggel. A D típuson hat, az E típuson négy, az F típuson három ülés van egy sorba (minden üléssorhoz két ablak melletti ülés tartozik) és az üléskiosztás az utasok számára teljesen véletlenszerűen történik. Feltéve, hogy ablak mellé szól a jegyem, mi a valószínűsége, hogy F típuson fogok ülni?


feltételes valség/Bayes tétel


Tudnátok segíteni?



2016. nov. 5. 07:16
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

Legen A az az esemény, hogy ablak mellett vagy.

Ekkor P(A|D)=1/3, P(A|E)=1/2, P(A|F)=2/3.

A Bayes-tétel:


P(F|A) = (2/3*1/3) / (1/3*1/3 + 1/2*1/3 + 2/3*1/3)

=4/9

2016. nov. 5. 09:01
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 7. 17:14