Segítene valaki az alábbi kémiai számítáok megoldásában?


1. Egy gázpalack térfogata 55.633 dm3. A benne lévő nyomás 61.402 bar. A palackot egy ismeretlen térfogatú tartályhoz kapcsoljuk,majd kinyitjuk és megvárjuk, amíg a nyomás a palack és a tartály között kiegyenlítődik. A nyomás ekkor 1.2762 bar. Mekkora a tartály térfogata m3-ben?


2.Egy gázelegy 39.346 V/V% oxigént tartalmaz. Mennyi az oxigén parciális nyomása (kPa) normál körülmények között (101325 Pa, 0,00 °C)?



2016. okt. 27. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

2. kérdés:

Ideális gázok elegyében a parciális nyomás megegyezik a móltörttel.


p(O2) = 101325 Pa *39,346% = 39867 Pa

2016. okt. 27. 22:03
 2/2 anonim ***** válasza:

1. kérdés


Ideális gázok izotermikus állapotváltozásakor: p1*V1=p2*V2



V2= p1*V1/p2 = 61.402 bar*55.633 dm3 / 1.2762 bar = 2676,7 dm3 ez az össz tárfogat állapotváltozás után


V = 2676,7 dm3 - 55.633 dm3 =2621,0 dm3

2016. okt. 27. 22:12