Fizika házi feladat megoldásában segitene valaki?

Egyik végén zárt, 35 cm2 keresztmetszetű hengerben könnyen mozgó dugattyú 40 cm hosszú, 100kpa nyomású levegő oszlopot zár be. A dugattyúra ható 120N erővel lassan, állandó hőmérsékleten összenyomjuk a levegőt. Milyen hosszú lesz a levegő oszlop? Létszives segítsetek, mert probáltam már megoldani de nem jutottam sokra. Válaszokat előre is köszönöm!
2016. okt. 16. 13:25
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Izotermikus állapotváltozás, po*Vo=p*V

A kezdeti nyomás p0=100kPa, A dugattyúra ható F=120N erő fejti ki a p1=F/S= 120/35*10^-4=34,286kPa nyomást, ez a p1 növekmény nyomás hozzá adódik a po nyomáshoz, tehát a zárt térfogatban p=p1+po

p=34,286+100=134,286kPa nyomás hat. A Vo térfogat ismert Vo=ho*S=0,0014m^3.

Most már csak kiszámoljuk a keresett V=(po*Vo)/p térfogatot ami 0,001 köbméter ezt elosztod a keresztmetszettel és megkapod az összenymott levegőoszlop magasságát h=0,2979m=29,79cm.

2016. okt. 17. 21:07