Nyolcadikos matek feladat. Valaki meg tudná oldani?

A feladat: 1 medencét 2 csappal lehet feltölteni:az elsővel 6ó alatt,a másodikkal 8ó alatt. Együtt hány óra alatt töltik meg a medencét?
2016. okt. 25. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1/6 + 1/8 = 7/24

vagyis 24/7 óra alatt töltik meg.

2016. okt. 25. 19:29
 2/4 anonim ***** válasza:

1 csap: 6 óra alatt tölti meg a medencét, tehát 1 óra alatt a medence 1/6 -od részét.


2 csap: 8 óra alatt tölti meg a medencét, tehát 1 óra alatt a medence 1/8 -ad részét.


Együtt 1 óra alatt 1/6 + 1/8 részét töltik meg a medencének, azaz 7/24 részét.


1 óra = 7/24 része


Mivel az kell, hogy az egészet mennyi idő alatt töltik meg, ami 24/24 rész lesz ezért mindkét oldalt megszorozzuk annyival, hogy jobb oldalon 24/24 vagyis 1 egész legyen.


(7 * 1 óra)/24 = (24/7)*(7/24)

7/24 óra = 24/24 rész


Ami amúgy 17 és fél perc.

2016. okt. 25. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet itt szerkeszteni, sikerült rosszul copy-pastelni.


Nem "7/24 óra = 24/24 rész Ami amúgy 17 és fél perc." hanem 24/7 óra = 24/24 rész


Ami megközelítőleg 206 perc.

2016. okt. 25. 22:26
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy nem köszöntem meg.

Szerencsére pont aznap kérdezték jegyre a feladatokat,nekem pedig pont tökéletes volt a házim... :)

Köszi mégegyszer 😊

2016. nov. 9. 19:58