Ha megvan, hogy 3 a nyolcadikon 6561, akkor hogy tudom kiszámolni ezt visszafele?

ha megvan, hogy 3 a n-en 6561. Akkor hogyan számolhatom ki legrövidebb úton, hogy az n=8? (azon kivul h egyesevel felirnam a 3 hatvanyait)

2016. okt. 23. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Logaritmus, lg(6561)÷lg(3).


[link]

2016. okt. 24. 00:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kis részletezéssel:

Veszed mindkét oldal 10-es alapú logaritmusát:

lg(3^n) = lg(6561)

Van az a logaritmus azonosság, miszerint log(a^b)=b*log(a), és ezt fel tudjuk használni itt is:

n*lg(3) = lg(6561)

n = lg(6561)/lg(3)

2016. okt. 24. 10:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2016. okt. 26. 19:56