2016. márc. 29. 20:27
1/1 anonim válasza:
A skaláris alak érdekel minket.
Q1 = 4,2 * 10^(-8) C
Q2 = -3 * 10^(-7) C
r = 20 cm = 0,2 m
k = 8,988 * 10^9 N*m^2/C^2
F = k * Q1 * Q2 / r^2
(^: a hatványozás jele)
Helyettesítsd be az értékeket!
Fontosak a mértékegységek: a Q-k coulombban, az r méterben legyen, így az eredmény newtonban lesz.