Egymástól 20cm távolságra lévő pontszerű testek 4,2x10 a minusz nyolcadikon C és -3x10 a minusz hetediken C töltéssel rendelkeznek. Milyen nagyságú és irányú elektromos erőt fejtenek ki egymásra?


2016. márc. 29. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


A skaláris alak érdekel minket.


Q1 = 4,2 * 10^(-8) C

Q2 = -3 * 10^(-7) C

r = 20 cm = 0,2 m

k = 8,988 * 10^9 N*m^2/C^2


F = k * Q1 * Q2 / r^2


(^: a hatványozás jele)


Helyettesítsd be az értékeket!

Fontosak a mértékegységek: a Q-k coulombban, az r méterben legyen, így az eredmény newtonban lesz.

2016. márc. 30. 09:01