k=9*10^9 Nm^2/C^2 (Ha a térerősség iránya a töltéstől kifelé mutat, azt pozitív, ha a töltés irányába mutat, azt negatív előjellel jelezzük.)2014. ápr. 26. 14:36
1/5 Tom Benko válasza:
Sugárirányú, F=\frac{1}{4\pi\epsilon_0}\frac{Q}{r^2}
2/5 A kérdező kommentje:
a frac pontosan mi? másik képlettel le tudnád írni? :/
2014. ápr. 27. 12:27
3/5 anonim válasza:
E=k·Q/r²
E=9·10^9·1, 092·10^(-4)/4
E=245700 N/C vagy 245700 V/m
4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) :) :)
2014. ápr. 28. 12:51