Egy Q1=1, 09210^-4 C nagyságú pontszerű töltéstől r=2 m távolságra mekkora és milyen irányú az elektromos térerősség?

k=9*10^9 Nm^2/C^2 (Ha a térerősség iránya a töltéstől kifelé mutat, azt pozitív, ha a töltés irányába mutat, azt negatív előjellel jelezzük.)

2014. ápr. 26. 14:36
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Sugárirányú, F=\frac{1}{4\pi\epsilon_0}\frac{Q}{r^2}
2014. ápr. 27. 10:12
 2/5 A kérdező kommentje:
a frac pontosan mi? másik képlettel le tudnád írni? :/
2014. ápr. 27. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:

E=k·Q/r²


E=9·10^9·1, 092·10^(-4)/4


E=245700 N/C vagy 245700 V/m

2014. ápr. 28. 12:49
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) :) :)
2014. ápr. 28. 12:51
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
www.texify.com
2014. ápr. 29. 08:30