Fizika, adjuk meg egy Q=-5×10^-7 C pontszerű töltés által létrehozott elektromos mezőben a töltéstől r=0,1m távolságra a térerősség nagyságát?!


Letudnátok nekem vezetni? mert ez a töltéssel számolós rész nem világos.

Nagyon köszönök minden segítséget! :)



2013. febr. 10. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Térerősség nagyságát próbatöltéssel vizsgáljuk, ezt a próbatöltést a feladat által megadott pontban helyezzük el, és meg kell néznünk mekkora erő hat rá a következő kép:

A vonatkoztatási rendszer vonatkoztatási pontjába választjuk a Q töltést, tőle r távolságban a q próbatöltés:

F=k*(Q*q)/r^2

E=F/q=[k*(Q*q)/r^2] * 1/q, tehát a q kiesik, azaz

E=k* Q/r^2 = 449 500 N/C a térerősség nagysága ebben a pontban.

2013. febr. 10. 12:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hálás vagyok
2013. febr. 10. 13:03