Letudnátok nekem vezetni? mert ez a töltéssel számolós rész nem világos.
Nagyon köszönök minden segítséget! :)
2013. febr. 10. 11:44
1/2 anonim válasza:
Térerősség nagyságát próbatöltéssel vizsgáljuk, ezt a próbatöltést a feladat által megadott pontban helyezzük el, és meg kell néznünk mekkora erő hat rá a következő kép:
A vonatkoztatási rendszer vonatkoztatási pontjába választjuk a Q töltést, tőle r távolságban a q próbatöltés:
F=k*(Q*q)/r^2
E=F/q=[k*(Q*q)/r^2] * 1/q, tehát a q kiesik, azaz
E=k* Q/r^2 = 449 500 N/C a térerősség nagysága ebben a pontban.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hálás vagyok
2013. febr. 10. 13:03