Egy motorkerékpár kerekében reggel 12°C hőmérsékleten mért nyomás 160 kPa. Egész nap a forró aszfalton hagyjuk, aminek a hőmérséklete 48 °C, a gumiban lévő nyomás 170 kPa. Hány százalékkal nőtt meg a térfogata?2016. okt. 22. 18:43
1/1 Silber válasza:
p1*V1=n1*R*T1
p2*V2=n2*R*T2
n1=n2
p2/p1*V2/V1=T2/T1
V2/V1=T2*p1/(T1*p2)
ΔV=V2/V1-1 %
Ne feledd, [T]=K