Hány százalékkal változik a térfogat?

Egy motorkerékpár kerekében reggel 12°C hőmérsékleten mért nyomás 160 kPa. Egész nap a forró aszfalton hagyjuk, aminek a hőmérséklete 48 °C, a gumiban lévő nyomás 170 kPa. Hány százalékkal nőtt meg a térfogata?

2016. okt. 22. 18:43
 1/1 Silber ***** válasza:

p1*V1=n1*R*T1

p2*V2=n2*R*T2


n1=n2


p2/p1*V2/V1=T2/T1

V2/V1=T2*p1/(T1*p2)


ΔV=V2/V1-1 %


Ne feledd, [T]=K

2016. okt. 22. 20:14